top of page

Штукатур


Загальні поняття:

Штукатур є тим будівельним фахівцем, від якості роботи якого залежить, як буде виглядати будинок після введення його в експлуатацію. Висококваліфікований штукатур за своїм рівнем наближається до художника. Результати роботи штукатура завжди на видноті, тому кажуть, що його робота є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю.

 

Характеристика професії:
- виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей; 
- накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці; 
- вирівнювання поверхонь; опорядження колон, балок, фасадів.

Характер роботи:

Штукатур готує розчини для різних видів штукатурки, робить розмітку поверхні і готує її для обштукатурювання, наносить штукатурку вручну і механізованими інструментами, обробляє обштукатурену поверхню. 

Умови роботи:

Штукатури працюють як в приміщеннях, так і на відкритому повітрі. Можлива робота на висоті. Робота штукатура має колективний характер, що вимагає від людини комунікабельності і відповідального відношення до здійснюваної діяльності.

Ринок праці:

Потреба у робітниках цієї професії постійна: має тенденцію до зростання.
У переважній більшості регіонів України, за виключенням праценадлишкових, штукатур без особливих ускладнень знаходить роботу у будівельних організаціях, на підприємствах та установах різних форм власності, наприклад у домобудівних комбінатах, ремонтних і житлобудівних управліннях тощо. Таким чином, професія штукатура має сталий попит праці.

Медичні обмеження:

Не рекомендується робота штукатура людям, які мають такі захворювання:
• порушення функцій опорно-рухового апарату та координації рухів; 
• хвороби легенів і шкіри; 
• ревматичні захворювання суглобів;
• захворювання, що супроводжуються непритомністю.

Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей:

Професійно важливі якості штукатура:
• фізична витривалість; 
• розвинена координація кісток рук; 
• швидка реакція; 
• хороший слух; 
• хороший окомір;
• розвинений вестибулярний апарат; 
• хороший зір з правильним кольоросприйманням. 

Перспективи розвитку:

Молоді штукатури, які закінчили професійно-технічні училища, як правило, озброєні ґрунтовними спеціальними теоретичними знаннями і мають розвинені професійні уміння і навички. Такий професійний багаж, підкріплений робітничим досвідом, дає можливість за 4-5 років досягти найвищого кваліфікаційного розряду. Робітникам, що отримали професію штукатура через індивідуальне учнівство на виробництві, як правило, на це потрібно значно більше часу.
Підвищені вимоги, що у сучасних умовах висувають роботодавці до кваліфікації та якості робочої сили стимулюють штукатурів до подальшого опанування професійними знаннями та навичками. Саме тому вони постійно підвищують свою професійну майстерність. 
Підвищення кваліфікації та рівня знань щодо організації та технології виконання штукатурних робіт здійснюється також через систему вищої освіти. Так, після закінчення професійно-технічних училищ молоді штукатури можуть вступити у вищі навчальні заклади. Досвідчені штукатури мають можливість отримати спеціалізовану вищу освіту через вечірню та заочну форми навчання. 
З роками роботи штукатури здобувають певну спеціалізацію, пов’язану з найвищою якістю виконання окремих операцій. Фахівці такого рівня мають авжди бути предметом уваги ланкових і бригадирів, які при розподілі серед штукатурів ділянок роботи повинні керуватися саме індивідуальною професійною майстерністю окремого робітника.

bottom of page